Otaku Forum

Wszystko o mandze i anime jak i muzyce. Można tutaj także popisać sie zdolnościami artystycznymi jak i pisarskimi.


#1 2013-04-25 15:36:03

cherry_czan

Administrator

Zarejestrowany: 2013-04-13
Posty: 141
Punktów :   

Junji Itou - Uzumaki

Tytuł: Uzumaki (うずまき)

Typ: Dramat, horror

Wydana: J.P.Fantastica w Polsce, natomiast w Japonii została wydana przez Shogakukan

Liczba tomów: W Japonii jest ich 3, a Polsce połączone zostały wszystkie tomy w jeden.

Opis: W mieście Kurouzu dochodzi do bardzo dziwnych, choć początkowo nie zwracających większej uwagi, zdarzeń. W rzece zwiększa się liczba wirów, na wolnej przestrzeni pojawiają się miniaturowe i niegroźne tornada, a rośliny zaczynają rosnąć w poskręcany sposób. Niepokoją rozlegające się co jakiś czas wyjątkowo nieprzyjemne dźwięki syren. Coś niedobrego dzieje się także z atmosferą całego miasta, choć zauważają to tylko nieliczni. Niedługo potem niektórych mieszkańców ogarnia obsesja na punkcie spirali, sprawiająca, że zaczynają kolekcjonować przedmioty w jej kształcie lub panicznie się ich bać. Z czasem te objawy nasilają się aż do patologicznej postaci, co skutkuje pierwszymi tragicznymi zgonami. Jednak śmierć nie gwarantuje uwolnienia od klątwy i nawet dymy z krematorium układają się w charakterystyczny wirujący kształt. To zaledwie wstęp do powoli ogarniającego okolicę szaleństwa, którego skutki odczują w końcu wszyscy. Wtedy jednak będzie o wiele za późno. ( Zapożyczone od manga.tanuki.pl )

Moja ocena: Mam mangę w domu, ale nie wzięłam się jeszcze do czytania. Jestem pozytywnie nastawiona na ten tytuł, bo ja kocham horrory.  Oglądałam Gyo i mnie mocno urzekło, więc licze na to samo w mandze Uzumaki.


流れていく ガラスの小瓶
願いを込めたメッセージ
水平線の彼方に 静かに消えていく
http://i48.tinypic.com/1zmk0hl.png

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.tajemniczy-swiat.pun.pl www.bractwo-neonii.pun.pl www.tacbi.pun.pl www.hajtownia.pun.pl www.anubar.pun.pl